• Tel: +(90) 212 544 00 88
    info@mikrosan-makina.com


 

Proseslerin Tasarımı & Kontrol Planı

30 Yıllık üretim tecrübemizle yeni başlayacağımız bir işte ilk adımımız nasıl üretip nasıl kontrol edeceğimizi planlamaktır.

Proses FMEA çalışmalarını ve Kontrol Planlamamızı önceki tecrübelerimizden Çıkardığımız derslerle etkili bir şekilde yapar potansiyel risklerin önüne geçeriz.

CNC işleme & Çubuk Bükme

Modern CNC tezgahlarımız, eğitimli ve işine adanmış personelimiz ile en iyi kaliteyi en kısa zamanda en uygun fiyata üretiriz.

Büküm işlemleri hidrolik pres veya manuel olarak müşteri şartnamelerine göre önceden hazırladığımız kontrol şablonlarına uyacak şekilde yapılmaktadır. Böylece Traktör üzerine kusursuz şekilde monte edilmektedir.

 


 

MAG Gaz altı Kaynak & Sıcak Lehimleme

Büküm işlemlerinden sonra ince kesitli pul benzeri parçaların kaynağı sıcak lehimleme işlemi ile yapılır. Kalın kesitli somun, burç vs. parçaların çubuklara Kaynağı ise bu tip uygulamalarda en iyi kaynak dikiş kalitesini veren MAG gazaltı kaynak makinası ile müşteri taleplerine uygun olarak yapılır.
 


 

İndüksiyonla Sertleştirme
 

Parça tasarımına bağlı olarak aşınmaya maruz kalacak parça kesitlerine istenen şartname değerlerinde Yüksek Frekanslı İndüksiyon Sertleştirme makinaları ile sertleştirme işlemi yapılır. 0,2mm’den 6 mm’ye kadar sertlik derinlikleri istenen profilde sağlanabilmektedir. Üretim başlangıcında ilk parçalardan alınan tüm kesitler şahit numune olarak müşteriye sevk edilir veya arşivlenir.
 

Sıcak Püskürtme Yöntemi ile Molibden Kaplama
 

Ürettiğimiz parçaların sürtünmeden kaynaklı yüksek aşınma kuvvetlerine maruz kalacak kısımlarına Molibden Kaplama işlemi yapabiliyoruz. En son teknoloji ile dünya standartlarında uyguladığımız çok özel bir kaplama prosesi olan bu kaplama yönteminde yüksek saflıktaki Molibden tel 3.000 derece sıcaklıktaki alevle eritilmekte ve parça üzerine basınçla püskürtülerek özel bir yüzey elde edilmektedir. Molibden’in kendinden yağlayıcı özelliği ve yüksek sertliği ile sıra dışı bir aşınma dayanımı ve vites kutusunun sorunsuz çalışması sağlanabilmektedir.
 


 

Yüzey İşlemleri
 

Müşteri taleplerine bağlı olarak Cr3+ Çinko Kaplama, Mangan Fosfat Kaplama veya elektrostatik boyama gibi korozyona dirençli yüzey işlemleri yapılmaktadır. Talep edilmesi halinde tuz banyosu testi yapılıp müşterilere raporlanabilir.

Kalite Güvence
 

“MITUTOYO CRYSTAPLUS M” 3 Boyutlu ölçüm cihazımız ile mastarlarımızın kalibrasyonunu, İlk numune Kontrollerini, Seri üretim kontrollerini ve sevk öncesi final kontrol ölçümlerimizi yapar ve müşterilerimize raporlarız. Yeni projelerde hazırladığımız ürün dosyalarında CMM ölçüm raporları ile birlikte malzeme çekme testleri, Vickers ve Rockwell C sertlik ölçümleri, mikroyapı fotoğrafları ve spektrometre sonuçları da raporlanmakta, böylece eksiksiz bir dosya ile parçalarımız tek seferde onaylanmaktadır.